"У нас є план": в "Слузі народу" заявили про впровадження децентралізації в "турборежимі"

Глава партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко заявив, що реформу децентралізації влади можливо провести до місцевих виборів.

Об этом сообщает Роспрес

Як він розповів "Інтерфаксу", у партії нібито є план, за допомогою якого можна встигнути провести реформу за дві сесії.

"Так, у нас є план. Можна за дві сесії встигнути, якщо планувати на початку четвертої сесії 3-4 вересня голосувати 300. Четверта сесія якраз дуже вдало починається – першого вересня, а виборчий процес розпочинається п’ятого вересня", – сказав Корнієнко .

Олександр Корнієнко

Олександр Корнієнко

За його словами, в найближчі два тижні в регіонах будуть проведені обговорення законопроекту "Про внесення змін до Конституції про децентралізацію влади". Вони пройдуть у форматі, в якому обговорювалося питання про ринок землі – на невеликих форумах, по кілька сотень людей.

"Ці обговорення завершаться 25 лютого великим зібранням в Києві, де будуть представники асоціацій, мери, керівники місцевих органів влади, експерти всілякі, представники донорів. Після нього ми будемо виходити на концепцію, потім – комісія з правової реформи, де все це фіналізується. Те тобто, приблизно в кінці лютого – початку березня ми плануємо вийти на текст", – повідомив Корнієнко.

Він також розповів, що паралельно в уряді допрацьовують перспективні плани об’єднаних територіальних громад (ОТГ).

Корнієнко також розповів, що основною причиною для відкликання президентом з Верховної Ради законопроекту про децентралізацію стали заяви мерів, які не схвалювали реформу в такому вигляді".

Все, що потрібно знати про реформу децентралізації – в матеріалі OBOZREVATEL.

Як повідомляв OBOZREVATEL:

  • понад півсотні лідерів місцевого самоврядування та експертів в Україні зробили спільну заяву про погрози, які містяться в проекті змін до Конституції України в частині децентралізації, і закликали депутатів не голосувати за нього.


  • А українська журналістка Яніна Соколова заявила, що влада в Україні згортає децентралізацію і замість неї вводить режим "смотрящих" і диктатуру.


  • Нагадаємо, законопроект Зеленського пропонує змінити статті Конституції 118-120, 132, 133, 140-144.


  • У документі не згадується надання особливого статусу Донецькій та Луганській областях або окремим їх регіонах. При цьому встановлено окремий правовий статус для Києва.


  • Крім того, передбачається створення інституту префектів, які будуть стежити, щоб місцеві органи влади дотримувалися українських законів і Конституції.


  • 19 грудня Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування не підтримав проект змін до Конституції щодо децентралізації в Україні.


  • Президент Володимир Зеленський 16 січня відкликав проект закону про децентралізацію влади і направив його на доопрацювання.


Не пропусти блискавку! Підписуйся на нас в Telegram

Читайте всі новини по темі "Децентралізація в Україні" на сайті "OBOZREVATEL".Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/politics/u-nas-e-plan-v-sluzi-narodu-zayavili-pro-vprovadzhennya-detsentralizatsii-v-turborezhimi.htm”

ТОП новости

Вход